Ознака: загинати

По силната експлозија во Мадрид: една зграда е уништена, три лица...

Една зграда е уништена, а околните згради се оштетени од силната експлозија којашто се случи недалеку од туристичката атракција Пуерта де Толедо во Мадрид. Неофицијално,...

Расте бројот на загинати во земјотресот во Индонезија

Од час на час се менува бројот на загинати во земјотресот во Индонезија. Досега се потврдени 67 смртни случаи, а се очекува бројот да...

Се урна авион во Индонезија со 56 патници, меѓу нив и...

Патниците на Боинг 737 се водат како исчезнати, откако според првите информации, авионот се урнал само неколку минути по полетувањето во Индонезија. Според првите...

Расте бројот на загинати во Хрватска, се трага по преживеани

Се зголемува бројот на жртви по разорниот земјотрес, што денеска ја потресе Хрватска. Хрватските медиуми пренесуваат за нови загинати. Досега најмалку шест луѓе го загубија...

Силна експлозија во Велика Британија, има загинати

Најмалку едно лице загина, а две се повредени во голема експлозија што се случи во магацин во Ејвонмаут близу Бристол, пренесуваат светските медиуми. Како што...

Бомбашки напад во Авганистан – убиени 34 лица

Најмалку 34 лица загинаа, а 24 се ранети во два одделни бомбашки напади во источен и јужен Авганистан, потврдија официјалните лица на земјата. - Во...

Осквернавен споменикот на загинатите бугарски туристи во Охрид

Осквернавен е споменикот на брегот на Охридското езеро, кој беше подигнат во спомен на бугарските туристи кои ги загубија своите животи во потонувањето на...

Експлодираа неколку бомби во Авганистан – 14 лица загинаа

Во две експлозии во централен Авганистан, во провинцијата Бамијан, загинаа најмалку 14 лица, а 45 се повредени, соопштија денеска властите. Во исто време, меѓународната...

Тајфунот Вамко ги опустоши Филипините, загинаа над 50 лица

Тајфунот Вамко ги опустоши Филипините, настрадаа најмалку 53 лица, а густа кал затрупа многу села во околината на главниот град Манила. Тајфунот предизвикал големи поплави,...

Се урна хеликоптер на мировните сили во Египет, седуммина загинати

Најмалку седум лица загинаа при пад на хеликоптер на меѓународните мировни сили на Синајскиот Полуостров во Египет, соопштија израелски и египетски претставници. Петмина Американци се...

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 13 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime taken down

Watch Pokemon Journeys: The Series Episode 50 at website https://funimationfree.com. See more heroes rising funimation