11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 22:53

Ознака: загинати пилоти

Се урна пакистански воен авион, загинаа двајца пилоти

Двајца пилоти загинаа кога пакистанскиот воен авион се урна во близина на воздушната база, соопшти портпаролот на пакистанските Воздушни сили. Авионот „ФТ-7“ се урна за...