4.8 C
Skopje
22.2.2020 - 14:54

Ознака: загадувањ

Центар ќе добие пари за почист воздух?

Општината Центар веќе објави на својата веб-страница дека поднела проект за добивање владини пари за намалување на загадувањето на воздухот, во согласност со јавниот...