Ознака: заврши

Претставата заврши, шоуто мора да продолжи

Додека официјален Брисел, Берлин, Москва и Пекинг соочувањето меѓу Бајден и Трамп го следеа од „пристојна дистанца“, политичките елити (и медиуми) на Балканот со...

Заврши регрупирањето пред осминафиналето на ЛШ

Само Челси и Манчестер сити немаат нови играчи во однос на групната фаза, во игра се враќаат повредените Кјелини, Асенсио и Лорис, пет тима...

Распустот заврши, почна сезоната на грипот

Четири лица со компликации од грип, од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други со симптоми на вирусот, до вчера биле хоспитализирани...

Заврши снимањето на играниот филм „Сестра“

Во неделата, на езерото Матка, беше снимена последната клапа од играниот филм „Сестра“, долгометражното деби на младата македонска режисерка Дина Дума, во продукција на...

Заврши епидемијата на мали сипаници, укинати мерките за контрола

Комисијата за заразни болести при Министерство за здравство констатираше дека се исполнети епидемиолошките услови за одјава на епидемијата на мали сипаници на територијата на...

Заврши турската серија „Далеку од дома“

Таа беше серија со едно врвно актерско остварување на многу познати глумци од елитата на турскиот актерски свет, кои имаат врвни актерски достигнувања во...

Могерини заврши со (не)успешната политика за Западен Балкан

Федерика Могерини имаше проштална средба со лидерите на Западен Балкан. Завчерашната средба во Брисел се реализира во моментот кога проширувањето на Европската Унија и...

Заврши снимањето на првиот дел од филмот „Од рајот“ во Скопје

Познатиот режисер Срѓан Драгојевиќ заврши со деветдневното снимање во Скопје на филмот „Од рајот“, а снимањето продолжува во Белград и во Германија. Станува збор...

Заврши реконструкцијата на улицата 4 во Долно Лисиче

Заврши реконструкцијата на улицата 4 во населбата Долно Лисиче во општина Аеродром. Сообраќајницата имаше оштетен асфалт, кој е заменет со нов, а пред да...

Успешно заврши Летната балетска школа на ,,Еуролинк осигурување’’

Во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, синоќа се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од Еуролинк Осигурување. Балетската...