-4 C
Skopje
18.2.2019 - 7:44

Ознака: забрана

Не се почитува забраната за дотур на стока во центарот на...

За една година откако Градот Скопје ја воведе забраната за дотур на стока во центарот на градот, Министерството за внатрешни работи изрекло 227 казни....

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар и Тетово-Попова Шапка

На патните правци Маврово-Дебар и Тетово-Попова Шапка е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила што беше воведена поради врнежите од снег. Забрана за...

Забрана за камиони на неколку патни правци поради снегот

Поради врнежи од снег забрани за тешки товарни возила се воведени на патните правци Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража, Маврово-Дебар и Тетово – Попова...

Поради снег забрана за камиони на патот Делчево – граничен премин...

Поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Делчево граничен премин Делчево, информира Автомотосојузот на...

Порошенко: САД и ЕУ да им забранат пристап на руските бродови

Украинскиот претседател Петро Порошенко побара од меѓународната заедница да им забрани на руските бродови да влегуваат во пристаништа на територијата на САД и земјите...

Француски адвокати бараат забрана за употреба на шок бомбите ГЛИ-Ф4

Група француски адвокати ја повика Владата на Франција да им забрани на полициските сили користење на шок бомбите ГЛИ-Ф4 при справување со насилни протести. При...

Бугарија му забрани на Дамчевски да работи како гинеколог на нејзина...

Раководството на Медицински центар „Мајчин дом“ во Софија се обрати до Агенцијата за медицинска ревизија при Министерството за здравство на Бугарија да изврши проверка...

Варницата во Превалец кај Велес работи и покрај забраната

Фирмата Каменелом „Техно павер“ ДООЕЛ Скопје која стопанисува со Варницата во Превалец кај Велес и понатаму бесправно работи и покрај забраната од Државниот инспекторат...

Црна Гора забрани влез на српски интелектуалци

Црногорската полициска дирекција донесе одлука со која на српски интелектуалци, меѓу кои е и писателот Матија Беќковиќ, им се забранува да влезат во државата. -Преминувањето...

Босанско село им забрани влез на политичарите пред избори

Жителите на босанското село Подгора истакнаа транспаренти на влезот во селото преку кои им порачуваат на политичарите дека не се добредојдени. „Нè лажете со години....