36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 19:16

Ознака: забрана за движење

32 лица ја прекршиле забраната за движење

32 лица ја прекршиле забраната за движење во периодот од 00.00 часот до 04.00 часот на 16.05.2021 информира МВР. Во текот на изминатото деноноќие на...

22 прекршувања на забраната за движење, 393 санкции за неносење маска

Од 20.00 часот (17.04.2021) до 05.00 часот (18.04.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие...

Забраната за движење ја прекршиле 28 лица

Синоќа констатирано е дека 28 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР. Во текот на изминатото деноноќие, пак, за мерката за носење лична...

Грчки пратеник казнет за непочитување на забраната за движење

Пратеникот на грчката владејачка партија, Милтос Хрисомалис, е казнет за време на инспекција во Атина за кршење на забраната за движење, објавија денеска грчките...

Во Италија продолжена забраната за движење

Во согласност на новата влада со италијанските региони, Указот за анти-ковидмерки, кој истекува за три дена и со кој се забранува движење на населението...

Во изминатото деноноќие во Кичево нема прекршување на полицискиот час

Во изминатото деноноќие во Општина Кичево нема прекршување на полицискиот час и не се регистрирани лица кои не ја почитувале забраната за движење за...

Приведени 92 лица поради непочитување на полицискиот час

На ниво на целата држава 121 лице не ја почитувало забраната за движење во текот на изминатите 24 часа, при што приведени се 92...

Постарите лица можно е да добијат забрана за излегување до крајот...

Доколку се утврди дека возрасното население нема имунитет на коронавирусот, можно е мерките за ограничено движење за нив да траат до крајот на годината,...

Се воведува забрана за движење во шума и на шумско земјиште

Поради зголемената опасност од појава на пожари на отворен простор, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, по барање на ЈП „Национални шуми“, воведува забрана...

Во 16 часот стартуваат дополнителните мерки за за ограничување на движењето...

Од денеска стапува на сила забраната за движење за сите граѓани на ниво на целата територија, секој работен ден, од понеделник до петок, од...