17.8 C
Skopje
23.10.2021 - 17:36

Ознака: заболени

Во Србија над 6.000 новозаболени, 60 луѓе починаа

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 6.748 нови случаи на коронавирус, починаа 60 луѓе. Епидемиологот и член на Кризниот штаб, Бранислав Тиодоровиќ, рече...

Во Србија 7.271 новозаразени со коронавирус, 46 лица починаа

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 7.271 новозаразени со коронавирус, а 46 лица починаа. Министерката за труд, Дарија Кисиќ – Тепавчевиќ изјави дека...

Регистрирани вкупно 23 починати и 467 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.512 тестирања, а регистрирани се 467 нови случаи на ковид-19, од кои во...

Расте бројот на заболени од ковид-19 во регионот, БиХ ставена на...

Додека земјите од регионот бележат високи стапки на смртност, но и зголемени бројки на нови инфекции од коронавирусот, ЕУ го укина статусот на Босна...

Регистрирани 154 нови заболени од ковид-19, починале 12 лица

Во последните 24 часа се направени 1.967 тестирања, а регистрирани се 154 нови случаи на ковид-19: Скопје – 118, Куманово – 12, Кавадарци –...

Регистрирани 617 нови случаи на ковид-19, починаа 32 лица

Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на ковид-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29,...

Регистрирани 464 нови случаи на коронавирус, 23 лица починаа

Во последните 24 часа се направени 4.553 тестирања, а регистрирани се 464 нови случаи на коронавирус, информира Министерството за здравство. Регистрирани сe 435 оздравени пациенти,...

Од коронавирус починаа 24 лица, потврдени 978 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 7.452 тестирањe, а регистрирани се 978 нови случаи на ковид-19: Скопје – 405,Тетово – 72, Струмица – 66, Куманово...

Регистрирани 36 починати и 1.037 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Македонија од коронавирус починаа 36 лица, а потврдени се 1.037 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. Во последните 24 часа...

Регистрирани 1.082 нови случаи на коронавирус, починаа 27 лица

Во последните 24 часа се направени 5.982 тестирањe, а регистрирани се 1.082 нови случаи на ковид-19: Скопје – 406, Куманово – 93, Тетово – 87,...