22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 16:40

Ознака: забави

„Операција Миконос“ со дронови ќе ги разбива „ковид-забавите“

Властите во Грција дадоа зелено светло за „Операцијата Миконос“, во која со помош на дронови ќе се забележуваат туристите што не ги почитуваат протоколите...

Приведен сопственик на кафеана во која имало забави со музика во...

Полицијата откри дека во угостителски објект на автопатот Тетово – Гостивар се организирале забави со музика во живо и танчарки. Сопственикот вчера бил приведен,...

Зарем навистина не може без прослави и забави?!

Откако граѓаните увидоа дека посетувањето на угостителските објекти не им е баш најпаметна опција за „собиранки“, бидејќи ќе бидат фатени и санкционирани од полицијата,...

„Еирбиенби“ забранува забави во просториите што ги изнајмуваат

Светски познатата платформа за изнајмување на сместување, „Еирбиенби“, поради пандемијата на коронавирусот воведе забрана за сите забави и настани во просториите што се издаваат...

Грчката полиција ги „чешла“ островите, има приведени и казнети

Грчката полиција во текот на викендот спроведе обемни патроли за почитување на превентивните епидемиолошки мерки на туристичките дестинации на островите Парос, Миконос, Санторини, во...

Обид Америка да го забави економскиот пад, каков ќе биде ефектот...

Поради економското забавување предизвикано од ширењето на коронавирусот, првпат, од светската финансиска криза во 2008 година, Федералните резерви на САД прават значителен рез, односно...

Журка за вечно младите во „Борис Трајковски“

Милорад Цаиќ-Цајо, менаџер и организатор на разни забави и манифестации, лик без кој не можеше да се замисли ноќниот живот на Скопје во 1980-тите...