Ознака: забава

Ноќен клуб во Струмица одржувал забави и покрај забраната

И покрај забраната за работа на ноќните клубови, во Струмица се одржуваат забави со голем број на гости. Забавите се со музика во живо,...

Две лица убиени во пукање на забава во САД

Две лица биле убиени, а 12 повредени рано утрово во пукање на забава во Северна Каролина, изјави заменик-шерифот Џони Џенингс од Полициската станица Шарлот-Мекленбург. -...

Туристите, забавите и нормалниот живот се вратија на грчките острови

Многу туристи го искористија укинувањето на забраната за патување на островите и го посетија Миконос овој викенд. Понеделник е празник во Грција, па многумина го...

Приведени седум полицајци, правеле забава без да ги почитуваат мерките

Седум полициски службеници, кои не биле на должност, биле приведени затоа што правеле забава без да ги почитуваат мерките против коронавирус. Според информациите од МВР,...

Идеи за забава, за секоја возраст

Од 0 до 3 години Стимулирајте ги сетилата на вашето бебе, со тоа што: од базенот за капење ќе направите место за играње, со топка,...

Жените со премногу шминка не се добри лидери

Нега и убавина Шминката може да ја поправи нашата самодоверба, како во приватниот живот, така и на работното место. Некои истражувања утврдија дека нашминканите жени...

Дали музеите се трансформираат во обични центри за забава?

Од 2010 година наваму, комерцијалната вредност полека ја заменува естетската во агресивно рекламираниот уметнички сектор. Низ големите светски центри, богатите галерии ја преземаат и...

„Паркленд“ со донација за поддршка и промоција на културно-уметничката сцена

Во присуство на стотици гости, пријатели, партнери и соработници, викендов со гала-настан, групацијата „Паркленд“ прослави три години од отворањето на „Парк хотел и спа“,...

Бранот нуди забава, а мирната вода брзина

Виндсурфот е спорт на вода што вклучува мешавина од природни елементи и човечки вештини на сурфање и едрење, кои овозможуваат човекот да се забавува...

Летниот камп на Металург 14-ти пат пулсира со работа, енергија, дружење,...

Поголемиот број од годинашните кампери на Металург се од генерацијата 2006/2007, кои од септември ќе почнат нова авантура во своите ракометни кариери - ќе...