Ознака: забава

Полицијата растурила забава во викендичка кај Дебарското Езеро

Против 16 лица полицијата поднесе кривична пријава поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Станува збор за лица помеѓу 24 и 55 години,...

Спасовски: Секој што ќе организира журка ќе добие кривична пријава

Министерот Оливер Спасовски најави засилени контроли по викендиците, становите и апартманите и рече дека никој нема да биде изземен од одговорност доколку организира журки...

Полицијата растури забава во викендичка во Волково, пронајдена е и дрога

Полицијата вчера растури забава во викендичка во скопско Волково. Приведени се 29 лица, меѓу кои диџејот и сопственикот на објектот. Сите биле однесени во полициска станица,...

Истрага против дилерот кој снабдил дрога за забавата во станот во...

Скопското Основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишник од Скопје за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет...

Место во изолација дома организирал забава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Н.Т.(18) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна...

Кривични пријави поради забавата на Градиште

Охридскта полиција поднесе кривична пријава против тројца скопјани – И.И.(33), Г.Ј.(34) и С.Ј.(34), како и против фирма од Охрид, поради сомнение за сторено кривично...

Затворено кафулето кое организираше средношколска забава

Државниот пазарен инспекторат го затвори кафулето кое организираше првосептемвриска забава со средношколци во трговскиот центар „Бисер“ во Аеродром, а од истата се појавија и...

По забава во Австрија, 80 лица завршија во карантин, а меѓу...

По забава, која се одржала во австрискиот град Филах, на која присуствувале многу познати личности, 80 лица мора да бидат ставени во карантин. Меѓу...

Поднесена кривична пријава против ноќниот клуб во Струмица во кој викендов...

Полицијата поднесе кривична пријава против ноќниот клуб во Струмица, во кој викендов, била организирана забава, без почитување на мерките за заштита од коронавирусот. Пријава е...

Обвинителството оформи предмет по допрен глас за организирана забава во Прилеп

Основното јавно обвинителство Прилеп оформи предмет по допрен глас заради сомненија дека едно правно лице и едно физичко лице – одговорно лице во правниот...