32.8 C
Skopje
2.8.2021 - 20:53

Ознака: забава

Кој ќе победи во трката низ вселената

Во изминатиов период, како нов предизвик меѓу најбогатите луѓе на планетава се наметна трката за освојување на вселената. На ултрабогаташите воопшто не им е...

Полицијата растури домашна забава во Скопје

Синоќа во 01.28 часот по добиена пријава, полициски службеници извршиле контрола во стан на булеварот 8 Септември, во кој престојува П.П.(25). При контролата, покрај П.П.,...

Во четири по полноќ растурена забава во скопски стан

Рано утрово, околу 4 часот по полноќ, по претходна пријава и врз основа на судска наредба, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар...

Со негативен тест, без маски и дистанца 3.000 луѓе беа на...

Околу 3.000 лица дојдоа на голема забава во ноќниот клуб „Циркус“, во Ливерпул, а уште толку ќе се забавуваат денес на истата локација. Станува збор...

Француската полиција растури забава со 110 луѓе во Париз

Повеќе од 110 лица се казнети во илегален ресторан во Париз, ноќта од петокот кон саботата, а организаторот и менаџерот се приведени за кршење на...

Струмичката полиција растури домашна забава во 4 часот по полноќ

Рано утрово околу 03.40 часот по полноќ, по претходна пријава, полициски службеници, со овластување од јавен обвинител, извршиле контрола во стан на струмичкиот булевар...

Дел од Европејците се забавуваат како да е 2019 година

Концертите како експерименти за враќање во нормала Во Шпанија и во Холандија беа одржани првите концерти со публика годинава, со што музичките настани полека се...

Полицијата растурила забава во викендичка кај Дебарското Езеро

Против 16 лица полицијата поднесе кривична пријава поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Станува збор за лица помеѓу 24 и 55 години,...

Спасовски: Секој што ќе организира журка ќе добие кривична пријава

Министерот Оливер Спасовски најави засилени контроли по викендиците, становите и апартманите и рече дека никој нема да биде изземен од одговорност доколку организира журки...

Полицијата растури забава во викендичка во Волково, пронајдена е и дрога

Полицијата вчера растури забава во викендичка во скопско Волково. Приведени се 29 лица, меѓу кои диџејот и сопственикот на објектот. Сите биле однесени во полициска станица,...