13.3 C
Skopje
20.3.2019 - 13:07

Ознака: забава

Забава за сите што се чувствуваат младо

Неуморниот менаџер и чувар на спомените за некогашниот ноќен живот во Скопје, Милорад Цаиќ-Цајо, на 5 април, во СРЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, организира...

Три дена уметност и забава во МОБ

Годинашното издание на „Фешн енд лајфстајл експо“ се одржува на пет сцени, а галеријата на МОБ ќе биде исполнета со 7 паралелни изложби На 20,...

Македонската филхармонија го замени подрумот на „Постмодерн џубокс“

„Постмодерн џубокс“ ѝ приреди прекрасна опуштена забава на македонската публика во петокот вечерта. Шоуто на автентичниот колектив уште еднаш маестрално, со звуците на џез...

„Парни ваљак“, домашни пејачи и група од Косово ќе ги забавуваат...

Аки Рахимовски и Парни ваљак, неколку македонски пејачи, ди џеј и група од Косово ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ. Новогодишната програма ќе...

Забава за сите, од 7 до 77, на „Хелт, фитнес и...

На 22 и 23 септември во Градскиот парк во Скопје, кај терените Работнички, четврти пат ќе се одржи „Хелт, фитнес и велнес експо“. Повторно...

Во прекин сообраќајот на патот Виница – село Бигла

Од 10 часот претпладнево п оради изведување градежни работи, во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Виница - село Бигла, Делчево, меѓу селата Драгобраште и...

Власта славеше за НАТО, а опозицијата ликуваше

Без поголема еуфорија, со концертна музика и забава за сите викендов во Скопје но и други 14 македонски града мина прославата за поканата и...

Музичка работилница во Капиштец

Во рамките на Детското лето во Центар се одржа и музичка работилница во која повторно учествуваа младите жители за да се дружат и да...

Детските родендени се за забава, а не за покажување

Во трката да ги задоволиме луѓето околу нас, често забораваме што е навистина важно. За роденденот на децата потребна е добра забава, а не...