Ознака: жртви

Тројца убиени во оружен инцидент во САД

Три лица се убиени во приватен автобус за забава во Рокфорд, во американската сојузна држава Илиноис, соопшти локалната полиција. Напаѓачот сè уште не е уапсен,...

Жена пукаше во седиштето на „Јутуб“, најмалку четворица ранети

Полицијата во американскиот град Сан Бруно потврди дека имало пукотници во седиштето на „Јутуб“. Најмалку четири лица се ранети, додека жената која е осомничена за...

Шестмина рудари загинаа во бомбашки напад врз автобус во ЈАР

Шест рудари загинаа во Јужноафриканската Република, кога непознати напаѓачи фрлиле бомба врз автобусот кој ги превезувал, соопшти денеска полицијата на таа земја. - Шест работници...

Пожар во сибирско Кемерово, загинаа 48 лица, а 16 се исчезнати

Смртниот биланс од пожарот во сибирискиот град Кемерово се искачи на 48 жртви, а непозната е судбината на 16 лица, изјави министерот за вонредни...

Заложничката криза во францускиот маркет заврши со најмалку две жртви

Ослободени се заложниците од супермаркет во градот Треб во јужна Франција. Во објектот останал само човекот кој го извршил нападот и еден полицаец, јавија...