4.8 C
Skopje
27.1.2020 - 20:11

Ознака: жртва

Прва жртва на коронавирусот во Пекинг

Во Пекинг, главниот град на Кина, денеска е забележан првиот смртен случај од новиот коронавирус, јави државната ТВ станица „Ц ЦТВ“. Станува збор за 50-годишно...

Ветеранот Пауло Гонсалвеш го загуби животот во трагедија на релито „Дакар“

Релито „Дакар“, кое за првпат се оддржува во Саудиска Арабија ја зеде својата прва жртва годинава, откако португалскиот ветеран Пауло Гонсалвеш почина по судирот...

Маж изгоре во пожар во стан во Штип

Изгорено машко тело вчера било пронајдено во стан на бул. „ЈНА“ во Штип, каде што избувнал пожар. Телото го пронашле пожарникарите додека го гаснеле...

Автомобил прегази маж во Влае

Шеесет и тригодишен велосипедист од село Волково почина откако вчера во него удил автомобил на ул. „Ацо Шопов“ во Скопје. Од здобиените повреди велосипедистот починал...

Мртов маж со прострелна рана пронајден во Маџари

Маж со прострелна рана во главата утрово бил пронајден мртов. Неговото тело било пронајдено во скопската населба Маџари, под трибините на стадионот „Борис Трајковски“. Лицето кое...

Неразјаснетата смрт ќе ги засили протестите во Хонгконг?

Студент кој падна од висина на паркинг за време на протестите во Хонгконг на почетокот на неделата, денеска почина, пренесуваат светските медиуми. Како што...

Брод на грчката стража удри во чамец со мигранти, загина тригодишно...

Тригодишно дете загина откако грчки брод на крајбрежната стража удрил во гумен чамец во кој се превезувале мигранти. Спасувачи пронашле тело на тригодишник источно од...

Еден загинат и повеќемина повредени при пукање во близина на Белата...

Еден човек загина, а петмина се повредени во пукање во Вашингтон, во близина на Белата куќа, пренесуваат американските медиуми. Не е познато дали осомничениот за...

Секој петти средношколец е жртва на врсничко насилство на интернет

ЗАГРИЖУВАЧКИ ПОДАТОЦИ Средношколците во голема мера го препознаваат насилството на Интернет, но ретко застануваат во одбрана на жртвата, додека возрасните и надлежните потфрлаат во доменот...

Еден од повредените полицајци во сообраќајката на обиколница им подлегнал на...

МВР соопшти детали околу сообраќајната несреќа која се случи вчера околу 16,30 часот на обиколницата „Мајка Тереза“, кај клучка Приштина во правец од Тетово...