Ознака: жрк металург

ЖРК Металург славеше во дербито со ЖРК Чаир

Првакот ЖРК Металург го совлада ЖРК Чаир со 30-25 (12-12) на гости, во дербито од деветтото коло на Суперлигата. По израмнетата борба во првото полувреме,...

Ракометарките на Металург ја вратија шампионската титула во Автокоманда

  Ракометарките на Металург ја освоија шампионската титула во Суперлигата со убедлива победа над Стружанка од 32-18 во решавачкиот меч од последното коло, одигран попладнево...

Ракометарките на Металург славеа во Куманово во дербито на колото

Во рамките на 17-то коло од женската ракометна Суперлига ракометарките на Куманово синоќа на домашен терен загубија од ЖРК Металург со 22-30 (11-14), со што пропуштија...

Македонските претставнички ги добија ривалите во Европа

Ракометарките на ЖРК Металург го добија својот противник во првото квалификациско коло од ЕХФ Купот. Вицешампионките на Македонија ќе имаат тежок предизвик против францускиот...