8.8 C
Skopje
19.10.2021 - 23:20

Ознака: ЖРК Куманово

ЖРК Куманово е победник во купот на Македонија

Ракометарките на Куманово денеска во спортската сала во Куманово во финалето од купот ја совладаа екипата на ЖРК Вардар од Скопје со 24:22 (11:9)...

ЖРК Куманово е вториот финалист во Купот

Во вториот полуфинален натпревар од Купот што вечерва се одигра во спортската сала во Куманово, ракометарките на Куманово ја совладаа екипата на ЖРК Металург...

Трета плејоф победа на ЖРК Куманово

Во рамките на 3-то коло од плејофот ракометарките на Куманово синоќа на домашен терен ја совладаа екипата на ЖРК Пелистер со 33-27 (17-13), со...

Ракометарките на Металург славеа во Куманово во дербито на колото

Во рамките на 17-то коло од женската ракометна Суперлига ракометарките на Куманово синоќа на домашен терен загубија од ЖРК Металург со 22-30 (11-14), со што пропуштија...

ЖРК Куманово го заврши учеството во Челинџ купот

Ракометарките на Куманово синоќа и во вториот натпревар од третото коло од европскиот Челинџ куп за жени загубија од холандската екипа Геониус, овој пат...

Холанѓанките пресилни за ЖРК Куманово

Во првиот натпревар од третото коло од европскиот Челинџ куп за жени синоќа во спортската сала во Куманово ракометарките Куманово загубија од холандската екипа...

Во дербито на колото ЖРК Куманово на гости ја совлада екипата...

Во рамките на 8 коло од женската ракометна супер лига ракометарките на Куманово попладнево на гостински терен приредија вистинско изненадување и ја совладаа екипата...