19.3 C
Skopje
20.7.2019 - 1:23

Ознака: жорж веа

Претседателот на Либерија на 51 година повторно заигра фудбал

Актуелниот претседател на Либерија и поранешен најдобар светски фудбалер Жорж Веа на 51 година настапи за својата репрезентација на пријателскиот натпревар против Нигерија. Веа во...