6.8 C
Skopje
28.11.2021 - 3:54

Ознака: Жорди Рибера

Рибера посакува одбрана на трофејот

Бранителот на трофејот, Шпанија, со отворен гард ќе ѝ се спротивстави на ракометната репрезентација на Хрватска. Селекторот Жорди Рибера уште не размислува за полуфиналето...