Ознака: жозе мурињо

Отказот во Тотенхем ја прекина трофејната низа на Мурињо

Познатиот фудбалски тренер Жозе Мурињо доби отказ по 17 месеци поминати на клупата на англиски Тотенхем, објавија британските медиуми. Португалскиот стратег го напушта клубот...

Мурињо со голем гест прифати емотивна молба од македонски новинар

Менаџерот на Тотенхем, Португалецот Жозе Мурињо, направи прекрасен гест пред гостувањето на неговата екипа во Скопје на утрешниот меч против тетовска Шкендија во рамките...

Нагелсман, малиот Мурињо, цврсто гази по својот тренерски пат

Лајпциг славеше на гости со 1-0 кај европскиот вицешампион, а Нагелсман стана најмладиот предводник на еден тим во нокаут-фазата во ЛШ. Лајпциг беше подобар...

Нема потреба Тотенхем да троши стотици милиони фунти

Новиот менаџер на Тотенхем, Жозе Мурињо вели дека не му треба голема интервенција во тимот пред јануарскиот преоден рок. Под водство на Мурињо, Тотенхем има...

Мурињо третпат во Лондон

Среќни сме што можеме да објавиме дека фудбалскиот стратег што освоил 25 трофеи, со Порто, Интер, Челси, Реал Мадрид и со Манчестер Јунајтед, Жозе...

Мурињо го менува Бенитез на кормилото во Њукасл?

Досегашниот тренер на Њукасл, Рафаел Бенитез, денеска најави дека си оди од клубот и веднаш започнаа шпекулациите за неговиот наследник. Се споменуваат повеќе имиња,...

Мурињо: Ван Дајк или Ериксен ќе го решат финалето

Жозе Мурињо два пати во кариерата ја освоил Лигата на шампионите, со Порто и со Интер. Искусниот тренер проговорил за вечерашното финале помеѓу Тотенхем...

Преродбеникот го продолжи престојот на „Олд Трафорд“

Премиерлигашот Манчестер јунајтед потврди дека го назначи Оле Гунар Солскјер за постојан менаџер на тимот. Норвежанецот доби тригодишен договор од раководството на „Црвените ѓаволи“. Солскјер...

Мурињо не му дава шанси за изненадување на поранешниот клуб

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо смета дека Јувентус и Барселона се фаворити за освојување на Лигата на шампионите сезонава. Мурињо во моментов нема тим, откако во...

Кога фудбалерите ќе се скараат со своите менаџери

Голманот на Челси, Кепа Аранзабалага остана без еднонеделната плата од скоро 200 илјади фунти поради тоа што одби да се замени за време на...