4.8 C
Skopje
22.2.2020 - 13:54

Ознака: жнее медали

Холандија четири години жнее медали, сега има и светско злато

Холандскиот ракометен подем почна на СП 2015 и оттогаш на секое СП и ЕП Холанѓанките освојуваат медал. Сите репрезентативки играат во странство, селектор е...