22.5 C
Skopje
18.9.2021 - 0:14

Ознака: жичница

Тројцата уапсени за несреќата со жичницата во Италија пуштени од притвор

Три лица кои беа уапсени по несреќата со жичницата во северна Италија, во која загинаа 14 лица, се ослободени од притвор. Едно од ослободените...

Петчлено семејство загина во несреќата со жичницата во Италија

Петчлено семејство загина во големата несреќа што се случи вчера во Италија кога кабина се откачи од жичница. Брачен пар, нивното дете и родителите на...

Пуштена во употреба новата жичница во ски-центарот Попова Шапка

Во ски-центарот Попова Шапка денеска беше пуштена во употреба новата шестоседа жичница со капацитет од 2.400 скијачи на час. На настанот присуствуваше претседателот на Владата,...

Жичницата на Водно од утре со зимско работно време

Жичницата на Водно од утре, први ноември, ќе работи според зимско работно време, односно од 10 до 17 часот, соопшти ЈСП. Последното возење од доле...

Годинава до врвот повеќе патници од лани

Бројот на корисници на жичницата на Водно во првото полугодие e за 38.940 патници поголем годинава во однос на истиот период лани, според продадените...

Жичницата на Водно ќе работи еден час помалку

Жичницата на Водно ќе работи еден час помалку и сега наместо до 19 часот, граѓаните ќе можат да ја користат до 18 часот. Качувањето...

Жичницата на Водно ќе работи до 18 часот

Жичницата Милениумски крст од денеска ќе работи еден час помалку од досега, односно до 18 часот. Работното време ќе биде од 10 до 18 часот,...

Русија и Кина договорија изградба на транснационална жичница

Првата транснационална жичница во светот ќе ги поврзува Кина и Русија преку реката Амур. Патниците ќе можат да патуваат меѓу градовите Хаихе во Кина и...

Жичницата на Водно викендов нема да работи

Жичницата на Водно утре и задутре нема да работи, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие. Причина за тоа, како што наведуваат од ЈСП, е одржувањето на...

Странци на Водно, кај баш во понеделник!

Во летниот период неработни денови на жичницата се понеделник и секој последен вторник во месецот. Во работната недела на секој час го има автобусот...