29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 17:06

Ознака: жителите на донбас

Киев бара државите да не ги признаваат руските пасоши на жителите...

Киев ќе побара од другите земји да се воздржат од признавање на руските пасоши издадени на жителите на Донбас, изјави украинскиот премиер Владимир Гројсман...