10.3 C
Skopje
13.5.2021 - 2:18

Ознака: живо

Џо Бајден денеска во живо ќе се вакцинира против коронавирус

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден, денеска ќе ја добие својата прва доза од вакцината против коронавирус, на настан што ќе се емитува во живо...

Седниците на Советот на Битола ќе се пренесуваат во живо

Од денеска седниците на Советот се пренесуваат во живо. Денешната 52-ва седница на Советот на општина Битола, која имаше свое продолжение и во текот...

Ристоска: СЈО е сѐ уште живо

Обвинителката Ленче Ристоска пред почетокот на денешното судско рочиште за предметот „Талир” рече дека СЈО е сè уште живо. На прашањето дали се прави попис...

Следете го во живо обраќањето на Гајсер за „Рекет“

Ларис Гајсер, новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, денеска ќе гостува во радиото „Каподистрија“ во 11 часот и ќе зборува за случајот „Рекет“. Неговото гостување...

Седниците на советот на Скопје ќе се пренесуваат во живо

На утрешната седница на советот на градот Скопје ќе се одлучува за набавка на техничка опрема за реализација на видеопренос во живо од седниците. Набавката...