7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 21:57

Ознака: живојин трајановиќ

Книга и изложба за сценографот Живојин Трајановиќ

Националната опера и балет, во соработка со Дирекцијата за култура и уметност, организира промоција на книгата „Сценографското дело на Живојин Трајановиќ“ од Владимир Величковски,...

Промоција на творештвото на Живојин Трајановиќ во НОБ

Kнигата „Сценографското дело на Живојин Трајановиќ“ од проф. д-р Владимир Величковски, и изложбата од уметничкото творештво на академскиот сликар-сценограф Живојин Трајановиќ ќе убидат промовирани...

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 at website https://animeplanet.cc attack on titan anime planet

Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/ya5b) Episode 10 at Crunchyroll free crunchyroll premium 2020