Ознака: живот

Кој беше Марадона?!

За многумина најголемиот на сите времиња, еден единствен и неповторлив – Диего Марадона. – Полното име му е Диего Армандо Марадона Франко – Роден е на...

Во слога растат и најмалите работи, во неслога и најголемите пропаѓаат

Несогласувања, конфликтни ситуации, нетрпеливост, па дури и инцидентни ситуации се сѐ почести како асоцијални појави во метрополата, па и пошироко. Долготрајноста на кризните состојби...

Кааван, најосамениот слон на светот, во потрага по подобар живот

Најосамениот слон на светот, Кааван, по цели 35 години, конечно, доби медицинска дозвола да ја напушти зоолошката градина во Пакистан во потрага по подобар...

Како се живее на најтоплото место на светот

Во Долината на смртта неодамна беше измерена највисоката температура на Земјата, висока 54,4 степени – во големата пустинска област исполнета со кањони и песочни...

Сонот за живот само не во Македонија

Да ја напуштите средината што ве задушува од глупост, лаги, празни ветувања, малограѓанство, некултура и клиентелизам и која се храни од политичка омраза и...

Факторот што одлучува за живот или смрт

Најголемата мистерија за коронавирусот Научниците се на добар пат да ја решат една од најголемите мистерии што го придружува коронавирусот, зошто некои луѓе поминуваат само...

Микроаларми што тревожат за почнување борба на живот и смрт

Научниците се на вистинската трага да решат една од најголемите мистерии на коронавирусот - зошто некои луѓе развиваат лесни симптоми, а други се борат...

НАСА успешно го лансира „роверот“ што треба да даде конечни докази...

Со денешното лансирање на „роверот“ „Персеверенс“ („Истрајност“), НАСА ја почна својата најнова мисија на Марс, која многумина ја сметаат за најамбициозен обид да се...

Како Авганистанките се борат против коронавирусот во Кабул

Автор: Ричи Кумар (Гардијан) Фрешта со месеци ја градеше својата деловна франшиза за да може да го прехрани семејството и притоа урна неколку табуа за жените...

Од животот на еден поединец

Прва исповед. Нека влезе во записник: Признавам: без маска прегрнав човек и со тој чин ги загрозив сите други. Место на престапот: плоштадот „Македонија“. Потенцијални жртви на...

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://animeflix.nl/m/ollg) Episode 39 at website https://animeflix.nl. See more sites like animeflix

Hero Return Episode 12 at website https://animefreak.ws anime freak new site