6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 14:02

Ознака: животно

Оживеа животно што било замрзнато 24 илјади години

Научниците успеаја да оживеат мало животно, старо 24.000 години, кое било замрзнато на Сибир. Откако се загреало и нахранило, ова безрбетно животно одеднаш станало...

Надежта значи правилно животно насочување

Етика за млади Кога животот на човекот е исполнет, надежта е неговата најголема суштина и најубава страна. Кога во животот некој има проблеми и кога...

Куче во Хонгконг прв случај на пренос на коронавирусот од човек...

Експерти за здравствена заштита на животните соопштија дека куче кое е заболено од поблага верзија на коронавирус и се наоѓа во карантин во Хонгконг,...