Ознака: животно дело

„Златна бубамара“ за животно дело за кавалџијата Ангеле Димовски

Кавалџијата Ангеле Димовски, еден од најпознатите во традицијата на македонската музика, е годишен добитник на „златна бубамара“ за животно дело што ја доделува академијата...

Јосипа Лисац наградена со „порин“ за животно дело

Балканската музичката дива Јосипа Лисац е добитничка со наградата „порин“ за животно дело, која ќе ѝ биде врачена на скорешното свечено доделување во Риека,...

„Златна мечка“ за животно дело за Хелен Мирен

На 70-то издание на Берлинскиот филмски фестивал, кој ќе се одржува од 20 февруари до 1 март, на оскаровката Хелен Мирен ќе ѝ биде...

Благој Стефановски добитник на наградата за животно дело на Битола

Поранешниот министер за култура и долги години директор на Народниот театар Битола, Благоја Стефановски-Баге, е годинешниот добитник на наградата „4 Ноември“ за животно дело...

Наум Попески со награда за животно дело

Истакнатиот поет за деца Наум Попески, автор на околу 20 книги за најмладите читатели, како и на првиот бонтон за деца во земјава, е...

Признанијата може да задоцнат, претставите не смеат

Владимир Милчин, добитник на награда за животно дело Tеатарскиот режисер Владимир Милчин e добитник на годинешната награда за животно дело, што му беше доделена на...

Меџик Џонсон и Лари Бирд ќе добијат награди за животно дело

Нивното ривалство во 1980-тите, како членови на Лос Анџелес лејкерс и на Бостон селтикс, НБА-лигата ја подигна на едно ново, повисоко ниво на популарност Легендарните...

Дуетот Селимова-Желчески добитник на наградата за животно дело „3-ти Ноември“

Дуетот Кевсер Селимова и Ѓорѓи Желчески е добитник на наградата за животно дело Златна плакета, што општина Прилеп ја доделува по повод 3-ти Ноември,...

Ex-Arm (https://gogoanime.be/m/aYj9) Episode 3 at website https://gogoanime.be gogoanime online

Banana Fish Episode 24 at website https://funimationfree.com. See more best anime on funimation