21.8 C
Skopje
27.9.2021 - 21:21

Ознака: Живко Мукаетов

Со подмладен состав на „Трофеј Карпати“

Во женскиот ракомет ситуацијата воопшто не е розова и затоа е потребен посериозен ангажман, истакна меѓу другото претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, на вчерашниот...

Вработените во „Алкалоид“ донираа 1,2 милиони денари за борба против загадувањето

  Вработените во „Алкалоид“ и нивните семејства денеска на деветиот по ред хуманитарен донаторски хепенинг собраа околу 1,2 милиони денари, пари кои ќе бидат донирани...

Мукаетов: Поразите се дел од спортот, но не смеат да нѐ...

Покрај извештајот за сработеното во 2018 година, главна тема на собранието на РФМ беше изборот на нов селектор, при што Мукаетов изјави дека новиот...

Божиќен ручек за 500 деца во Прилеп

Вчера по 13-ти пат во Прилеп, во организација на Детската амбасада за сите деца во светот, се одржа божиќен ручек. Петстотини деца се дружеа...

УО на РФМ – критики, награда и петгодишен младински план

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, како и голем дел од членовите на УО упатија критики до машката сениорска репрезентација во пресрет на СП, беше...