Ознака: женски труп

Женски труп пронајден во езерце покрај домот на принцот Вилијам и...

Минатата недела бил пронајден женски труп во езерце покрај палатата Кесингтон во Лондон, домот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, војводата и војвотката од...