Ознака: женската фудбалска репрезентација

Андоновски дебитира, Американките победија

Македонецот Влатко Андоновски со победа ја почна кариерата како селектор на женската фудбалска репрезентација на САД. Под негово водство актуелните светски шампионки, во пријателски...