12.1 C
Skopje
23.4.2019 - 22:27

Ознака: женевиев дариесек

Иванов разговараше со Дариесек за билатералната соработка со Франција

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ја прими Женевиев Дариесек, државната секретарка во Министерството за вооружени сили на Франција. На средбата беа разменети мислења...