3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 23:46

Ознака: жена

Потрoшил цело богатство за да стане жена, а потоа се попишманил

Американскиот манекен Александар Вич (30) потрошил 10.000 долари за ласерско отстранување на влакна и хормонска терапија за да стане женско, но потоа се предомислил. Три...

Измамници ограбиле постари лица во Аеродром и Карпош

Постара жена била ограбена од момче на возраст над 20 години во скопски Аеродром, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера во 15:30 часот Е.К.Ф.(76) од...

Жена погодена од заталкан куршум во Клинички центар

Педесет и шестгодишна жена вчера пријавила дека додека седела на клупа во Клиничкиот центар во Скопје во раката ја удрило заталкано зрно односно проектил,...

Германската СДП ја доби првата жена претседател

Германската социјалдемократска партија(СДП) ја избра поранешната министерка за труд Андреа Налес за претседател на партијата, со што таа стана првата жена на чело на најстарата...

Битолчанка пронајдена мртва во својот дом

Во Секторот за внатрешни работи Битола вчера во 20 часот било пријавено дека на улицата „Партизанска“ во нејзиниот дом била пронајдена почината В.Т. (82). По...