Ознака: жена

За обнова на населението, секоја втора жена треба да има по...

За да се обнови населението во Србија неопходно е речиси секоја втора жена да има три деца, изјави српската министерка без ресор, задолжена за...

Видео: Пукање во Сан Диего на рокенрол маратон

Една жена синоќа отвори оган за време на рокенрол маратон во градот Сан Диего во јужниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. При инцидентот нема...

Постара жена пронајдена почината во стан во Кавадарци

Седумдесет и шестгодишната Ц.Т. (76) вчера е пронајдена почината во нејзиниот стан во Кавадарци. Како што соопшти МВР, вчера во 10 часот во Полициската...

Хју Грант на 57 години се жени за првпат

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечните ергени во Велика Британија, одлучи да се жени. За 57-годишниот актер ова е прв брак,...

Жена тешко повредена на Бит Пазар

Шеесет и тригодишна жена била тешко повредена вчера на Бит Пазар кога била удрена од мотоцикл, управуван од непознато лице, кое го напуштило местото...

Потрoшил цело богатство за да стане жена, а потоа се попишманил

Американскиот манекен Александар Вич (30) потрошил 10.000 долари за ласерско отстранување на влакна и хормонска терапија за да стане женско, но потоа се предомислил. Три...

Измамници ограбиле постари лица во Аеродром и Карпош

Постара жена била ограбена од момче на возраст над 20 години во скопски Аеродром, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера во 15:30 часот Е.К.Ф.(76) од...

Жена погодена од заталкан куршум во Клинички центар

Педесет и шестгодишна жена вчера пријавила дека додека седела на клупа во Клиничкиот центар во Скопје во раката ја удрило заталкано зрно односно проектил,...

Германската СДП ја доби првата жена претседател

Германската социјалдемократска партија(СДП) ја избра поранешната министерка за труд Андреа Налес за претседател на партијата, со што таа стана првата жена на чело на најстарата...

Битолчанка пронајдена мртва во својот дом

Во Секторот за внатрешни работи Битола вчера во 20 часот било пријавено дека на улицата „Партизанска“ во нејзиниот дом била пронајдена почината В.Т. (82). По...