3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 5:19

Ознака: жена

Прегазена жена во Скопје

Вчера околу 19 часот на улицата „Ферид Мурати“ во Скопје патничко моторно возило “Мерцедес“ управувано од М.Ф.(29) од Скопје удрило во пешакот Ѓ.С.(70) од...

Жена од Косово се удавила во Треска во Сарај

Триесет и едногодишна жена од Косово вчера се удавила во реката Треска во Сарај. Како што соопшти МВР, се работи за М.Ц. од Приштина која...

Автомобил удри во жена на паркинг во Скопје

Четириесет и деветгодишна жена од Хрватска вчера била тешко повредена на паркинг во Скопје при удир од автомобил. Од МВР информираат дека насреќата се случила...

За обнова на населението, секоја втора жена треба да има по...

За да се обнови населението во Србија неопходно е речиси секоја втора жена да има три деца, изјави српската министерка без ресор, задолжена за...

Видео: Пукање во Сан Диего на рокенрол маратон

Една жена синоќа отвори оган за време на рокенрол маратон во градот Сан Диего во јужниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. При инцидентот нема...

Постара жена пронајдена почината во стан во Кавадарци

Седумдесет и шестгодишната Ц.Т. (76) вчера е пронајдена почината во нејзиниот стан во Кавадарци. Како што соопшти МВР, вчера во 10 часот во Полициската...

Хју Грант на 57 години се жени за првпат

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечните ергени во Велика Британија, одлучи да се жени. За 57-годишниот актер ова е прв брак,...

Жена тешко повредена на Бит Пазар

Шеесет и тригодишна жена била тешко повредена вчера на Бит Пазар кога била удрена од мотоцикл, управуван од непознато лице, кое го напуштило местото...

Потрoшил цело богатство за да стане жена, а потоа се попишманил

Американскиот манекен Александар Вич (30) потрошил 10.000 долари за ласерско отстранување на влакна и хормонска терапија за да стане женско, но потоа се предомислил. Три...

Измамници ограбиле постари лица во Аеродром и Карпош

Постара жена била ограбена од момче на возраст над 20 години во скопски Аеродром, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера во 15:30 часот Е.К.Ф.(76) од...