Ознака: жена

Повредена жена која со автомобилот излетала од патот во Охрид

Синоќа на магистаралниот пат Охрид-Ресен, М.С.(44) од Охрид, управувајќи автомобил со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и излетала од патот. - Во незгодата, М.С. се...

Со нож се заканувала на невенчаниот сопруг и родителите

На 16.3.2021 во 22:00 часот во Делчево, полициски службеници од ОВР Делчево ја лишиле од слобода Б.Д.В. (44) од Република Бугарија, со привремено живеалиште...

Жена загина во пожар во Тетовско

Денеска во раните утрински часови во тетовската полиција било пријавено дека настанал пожар во помошен објект до куќа во тетовското село Жилче. Во објекот почината...

Малолетник нападнал и ограбил жена на пазар во Штип

Малолетник од Штип приведен за напад врз жена и кражба, што се случило денеска пред влезот на градскиот пазар во Штип. - Полициски службеници од...

Дел од ограда падна врз жена во Стајковци

Дел од ограда на куќа во изградба падна врз шеесет и четиригодишна жена од скопското село Стајковци. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера...

„Ауди“ удри во 57-годишна жена во Ресен

Вчера во 13.25 часот во Ресен на улицата „29 Ноември“, возило „ауди“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од Т.А.Б.(31) од селото Асамати, удрило во...

Полициски службеници спасија 67-годишна жена од водите на Вардар

Полицијата утрово извлекла 67-годишна жена од водите на реката Вардар во Скопје. - Денеска (01.01.2021) во 10.16 часот, веднаш по добивање на пријава во СВР...

Србија: Притвор за жена која во контејнер го фрлила своето новородено...

Судот во Белград денеска одреди мерка притвор во траење од 30 дена за Б.П. (51), која е осомничена дека бебето на нејзината 23-годишна ќерка...

Жена загина во пожар во стан во Гостивар

Шеесет и петгодишна жена загина во пожар во стан во Гостивар. Според информациите на МВР, вчера Т.А.(38) пријавил во полиција дека во зграда на ул....

Жена прегазена кај Кадрифаково

Рано утрово во полиција било пријавено дека на регионалниот пат во светиниколското село Кадрифаково, автомобил „форд фокус“, со светиниколски регистарски ознаки, управуван од 43-годишниот...