10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 13:36

Ознака: жена

Скопјанка нападната пред очите на својот малолетен син

Скопјанка била физички нападната пред нејзиниот малолетен син, информираат од министерството за внатрешни работи. Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје, М.М.(27) од Скопје пријавила...

Жена од Мали очекувала седум бебиња, а родила девет!

Дваесет и петгодишната Халима Киси од Мали родила девет бебиња, две повеќе отколку што лекарите претходно востановиле со ултразвук. Киси родила пет девојчиња и...

Во Тунис жена бомбаш-самоубиец се разнесе заедно со своето бебе

Туниските власти соопштија дека жена бомбаш-самоубиец се убила себеси и своето бебе за време на антитерористичките операции во планинската зона во провинцијата Касирин. - Уште...

Во пожар во куќа во Стајковци тешко повредена жена

Педесет и едногодишна жена е тешко повредена во пожар, кој избувнал ноќеска во куќа во скопското село Стајковци. - Во 01.45 часот во СВР Скопје,...

Повредена жена која со автомобилот излетала од патот во Охрид

Синоќа на магистаралниот пат Охрид-Ресен, М.С.(44) од Охрид, управувајќи автомобил со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и излетала од патот. - Во незгодата, М.С. се...

Со нож се заканувала на невенчаниот сопруг и родителите

На 16.3.2021 во 22:00 часот во Делчево, полициски службеници од ОВР Делчево ја лишиле од слобода Б.Д.В. (44) од Република Бугарија, со привремено живеалиште...

Жена загина во пожар во Тетовско

Денеска во раните утрински часови во тетовската полиција било пријавено дека настанал пожар во помошен објект до куќа во тетовското село Жилче. Во објекот почината...

Малолетник нападнал и ограбил жена на пазар во Штип

Малолетник од Штип приведен за напад врз жена и кражба, што се случило денеска пред влезот на градскиот пазар во Штип. - Полициски службеници од...

Дел од ограда падна врз жена во Стајковци

Дел од ограда на куќа во изградба падна врз шеесет и четиригодишна жена од скопското село Стајковци. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера...

„Ауди“ удри во 57-годишна жена во Ресен

Вчера во 13.25 часот во Ресен на улицата „29 Ноември“, возило „ауди“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од Т.А.Б.(31) од селото Асамати, удрило во...