Ознака: жена

Жена нападната од нејзиниот сопруг на работното место

Скопјанка била нападната од страна на нејзиниот сопруг додека била на своето работно место. Oд полицијата велат дека станува збор за 51-годишна жена од скопско...

Најстариот портрет е стар 25.000 години и веројатно е на...

Во близината на чешкиот град Долни Вестонице се наоѓа истоимениот археолошки локалитет каде што е пронајден портретот издлабен од слонова коска Пред повеќе од 25.000...

Жена се породила во авион и го оставила бебето во тоалетот

Персоналот на аеродромот во Маурициус пронашол новороденче оставено во канта за ѓубре во тоалетот на авионот. Британски Би-би-си наведува дека е уапсена 20-годишна жена од...

Во песните, Конески воспева инвентивна и талентирана жена

Изложбата „Навезени спомени“ во чест на великанот Изложбата „Навезени спомени“ ќе биде отворена денеска, во 13 часот, во Музејот на Македонија. На изложбата се презентирани...

Жена незаконски користела дебитна картичка и вадела пари од банкомат

Педесетгодишна жена од Македонска Каменица неовластено користела банкарска картичка и извадила пари од банкомат соопшти полицијата. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава...

Приведена скопјанка која се однесувала агресивно на Клиниката за гастроентерохепатологија

Четириесет и деветгодишна скопјанка е приведена поради инциденти на Клиниката за гастроентерохепатологија. Како што информифраат од полицијата, жената вчера се однесувала агресивно на Клиниката и оштетила стакло...

Жена загина во сообраќајна несреќа на патот Скопје – Тетово

Четириесет и петгодишна жена загина во сообраќајна несреќа што се случила утринава на патот Скопје – Тетово. Според информациите на МВР, околу 10.50 часот било...

Турчинка е највисоката жена во светот

Турчинката Румеиса Гелги (24), висока два метра и 15 сантиметри, е прогласена за највисока жена во светот, со што по вторпат влезе во Гинисовата...

Ограбена и тешко повредена 78-годишна жена во Скопје

Седумдесет и осумгодишна жена од Скопје се здобила со тешки телесни повреди откако во центарот на главниот град била физички нападната и ограбена, соопшти полицијата. Имено...

Kумановчанка нападната од лице кое ѝ се претставило дека е од...

Триесет и тригодишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето се...