10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:58

Ознака: железничка станица

Евакуирана железничката станица во Љубљана

Словенечката полиција утрово ги евакуираше присутните на главната железеничка станица во Љубљана и жителите на околните згради поради оставена сомнителна торба. Торбата била забележана околу...

На автобуската и на железничката станица нема гардероби, а патниците шетаат...

Патниците, кои пристигнуваат на скопската автобуска и на железничката станица, се врткаат и не знаат каде и кому на сигурно да му ги остават...

Бездомници запалени на станица во Берлин

Непознат напаѓач запалил двајца бездомници што спиеле на железничка станица во Берлин. Германската полиција соопшти дека двете лица добиле сериозни изгореници, пренесува „Билд“. Инцидентот се...