Ознака: железничка станица

Општина Центар ги отстрани нелегалните објекти под мостот кај Железничка станица

Општина Центар изминатата недела ги отстрани нелегалните објекти во населбата Маџир Маало, поточно под мостот во близина на Железничка. - На барање на жителите што...

Жена се заканувала дека ќе се разнесе на железничка станица во...

Желелезничката станица Пар-Диу во Лион е евакуирана поради пријава за бомба, а во тек е полициска акција, соопшти полицијата, додавајќи дека едно лице е...

Се отстрануваат дивата населба и отпадот под Железничка

Со заедничка акција во која учествуваат екипи на Инспекторатот на град Скопје, Центарот за социјални работи на град Скопје, Министерството за внатрешни работи и...

Експлозија во близина на железничка станица во Велика Британија

Најмалку едно лице е повредено во експлозија во близина на железничка станица во англискиот град Стоумаркет. Локалната полиција во градот, која се наоѓа во...

Нов уреден простор никнува под железничката станица

Исчистената депонија што со години го нагрдуваше просторот под железничката станица, сега, на задоволство на граѓаните, се претвора во урбана уредена површина, која му...

Машиновозач пронашол мртов маж кај железничката станица во Велес

Тело на маж било пронајдено кај железничката станица во Велес. Како што јави МВР, телото вчера го здогледал машиновозач додека сообраќал со товарен воз на...

Оштетените дактилни патеки сопка за сите

Којзнае колкумина се сопнале од искривените плочки на дактилните патеки пред Железничката станица, но добро е ако не скршиле нога или рака. Иако наменети...

Мигрантите седнаа на железничката пруга со цел да добијат автобус

Десетици мигранти ја блокираа пругата на железничката станица „Ларисис“ во Атина, во знак на протест, пренесува грчкиот весник „Катимерини“. Тие бараат да бидат транспортирани до...

Ново градско лице кај новата железничка станица

Планот опфаќа површина од 8,51 хектари во градската четврт нова железничка станица. Се предвидува изградба на нови станбени и деловни објекти, зелени површини и...

Лажна тревога за бомба на железничката станица во Барселона

Лажна била тревогата за постоењето на бомба во куфер на главната железничка станица во Барселона, поради што утрово два воза беа евакуирани. При скенирање на...