Ознака: ждрепка

Групите А и Б се речиси исти како лани

Вардар и сезонава во ЛШ ќе игра со Монпелје, Веспрем, Киелце и со Мешков, а и во другата група се пет тима што играа...

Македонија ги чека противниците за своето шесто ЕП

Вечерва ќе биде влечена ждрепката за ЕП 2020, Македонија е во вториот барабан и, според полудиригираната ждрепка, може да игра во Грац (носител е...

Шкендија ќе игра со првакот на Естонија

Првиот меч е на 9 јули во Естонија, а реваншот е седум дена подоцна Номе Калју од Естонија му е противник на македонскиот првак Шкендија...

Денеска ждрепка за европските купови

Македонскиот првак Шкендија како носител ќе влезе во денешната ждрепка напладне за двојките во квалификациите за пласман во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), која...

Кадетите имаат поволна ждрепка и адути за висок пласман на СП

Македонските кадети добија одлична група за претстојното Светско првенство (СП) за ракометари до 19 години, што од 6 до 18 август треба да се...

Кадетите се во третиот барабан за денешната ждрепка за СП

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија, денеска, по ждрепката во Базел, ќе ги добие противниците за претстојното Светско првенство, кое од 6 до 18...

За европскиот првак одново нема директно место на ЕП

Актуелниот шампион Франција ќе игра во квалификациите за ЕП за жени во 2020 година. На денешната ждрепка Македонија ќе биде во третиот барабан Женската ракометна...

За фаворитите e отворен патот до финалето!

Барселона, Јувентус, па и Манчестер сити на кои им се даваат најголеми шанси за освојување нa титулата во Лигата на шампионите, добија релативно лесни...

Адеми и Илиев ги избегнаа фаворитите за трофејот во Лига Европа

Аријан Адеми со Динамо Загреб ќе се соочи со португалска Бенфика, а Арсенал на Дејан Илиев го доби француски Рен за противник во осминафиналето...

Чиј мотив ќе биде најсилен во трката по сребрениот трофеј?

Ждрепката на осминафиналните двојки од ЛШ ќе биде влечена денеска, од 12 часот. Од досегашните шампиони во трка се Реал, Барселона, Ливерпул, Баерн, Ајакс,...