Ознака: ждрепка

Новата сезона со 12 клуба почнува на 9 август

Поради прекинот на ланското првенство поради пандемијата на коронавирусот, ФФМ реши да нема испаѓање и Првата лига од 10 ја зголеми на 12 екипи....

Македонија би можела да игра во најтешката група на ЕП 2020

Фудбалската репрезентација на Македонија би можела да се најде во групите Ц или Ф на претстојното Европското првенство в година, доколку се пласира на...

На ЕП Македонија би играла со Холандија или со Германија

Ждрепката е полудиригирана, повеќе од две земји-домаќини нема да бидат во иста група, а има и други ограничувања и услови, па по сѐ, ако...

Лазаров против Кузмановски во Купот на ЕХФ

По вчерашната ждрепка на групите за Купот на ЕХФ, капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров со неговиот француски Нант, за противник во групната фаза...

ЛШ: Гигантите ПСЖ и Реал во иста група, Звезда против Баерн...

По оддржаната ждрепка за Лигата на шампионите, веднаш најмногу внимание предизвикува групата А, каде што се Реал Мадрид и Пари Сен-Жермен, апсолутни фаворити во...

Точно напладне ждрепка за 28-та прволигашка сезона

За денеска од 12 часот во просториите на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) е предвидено да почне извлекувањето на натпреварувачките броеви и на двојките...

Ајакс влегува во нова трка за влез во ЛШ

Ланскиот полуфиналист Ајакс, како и учесникот во групната фаза од минатата сезона, Порто, денеска ќе ги дознаат противниците за третото квалификациско коло за пласман...

Неизвесно е учеството на Гауф во главната ждрепка за САД опен?

Според правилата на ВТА за возраст, таа не може да добие покана за настап за гранслемот, но може да учествува во квалификациите Неизвесно е учеството...

Металург носител во колото пред групната фаза за Купот на ЕХФ

За ждрепката за второто коло носители ќе бидат и Бутел и Пелистер, а за третото Металург, кој нема да може да игра со, на...

Брестовац: Добра ждрепка за мотив плус

Ракометната репрезентација на Македонија ќе игра во групата Б во Виена, со селекциите на Чешка, Украина и на домаќинот Австрија, на Европското првенство в...