Ознака: ждрепка

Македонија од вториот барабан ја чека мундијалската ждрепка

Ракометната репрезентација на Македонија на 2 јули ќе ги дознае имињата на ривалите, против кои ќе игра на Светското првенство во Полска и Шведска. Ждрепката,...

Актуелниот првак на средба со најтрофејниот клуб

Челси и Реал Мадрид лани играа меѓу себе во полуфиналето. Атлетико четврти пат за две години ќе игра со тим од Англија, сега со...

Македонија оди кај европскиот првак на тешкиот пат до Катар

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра против актуелниот европски првак Италија во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство (СП) во Катар в...

Навивачите го посакуваат Велс во баражот, но се бара и дуел...

Според резултатите од анкетата на „Нова Македонија“ пред денешната ждрепка Љубителите на фудбалот би сакале македонската репрезентација да го добие Велс за противник во полуфиналето...

Елмас и Наполи со Гранада, а Адеми и Динамо со Краснодар

Други двојки се Арсенал - Бенфика, Реал Сосиедад - Манчестер јунајтед, Црвена звезда - Милан, Лил - Ајакс, Славија - Лестер итн. ЛИГА ЕВРОПА -...

Македонија ќе се соочи со четирикратниот светски првак и со старите...

Во квалификациите за СП 2022 Фудбалската репрезентација на Македонија се најде во групата Ј од квалификациите за Светското првенство во 2022 година во Катар, заедно...

Македонија ги чека ривалите на патот кон СП 2022

Македонија е во четвртиот барабан и нема да игра со БиХ, Словенија, Црна Гора, Албанија, Бугарија, Израел, Белорусија, Грузија и со Луксембург ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА...

Норвешка и Франција четврти пат ќе играат во иста група

Актуелните освојувачи на сребро и на бронза од Светското првенство во 2019 година четврти пат на претходните шест големи настани се извлечени во иста...

Силекс, Шкендија и Ренова би можеле да се соочат со атрактивни...

Македонските претставници Шкендија, Ренова и Силекс би можеле да се соочат со атрактивни противници доколку ја минат втората квалификациска рунда за пласман во Лига...

Шкендија ќе се соочи со Ботошани на Бабунски и Ашковски

Тетовските фудбалски клубови Шкендија и Ренова, односно Силекс од Кратово ги дознаа имињата на противниците во второто квалификациско коло во Лига Европа. На денешната ждрепка...