0.2 C
Skopje
23.1.2020 - 19:48

Ознака: Жан-Клод Јункер. еу

Кој ќе го замени Јункер како шеф на Европската комисија?

На вчерашната четиричасовна седница на Европскиот самит не е договорено назначување на кандидат кој ќе го замени Жан-Клод Јункер како претседател на Европската комисија...

Верхофштат го повика британскиот Парламент да гласа позитивно

Шефот на либералите во Европскиот Парламент и одговорен за преговорите за брегзит во оваа институција, Ги Верхофштат ги повика британските парламентарци да гласаат за...

Јункер за единствен став на ЕУ за приклучувањето на Западен Балкан

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер ја повика ЕУ да дефинира пристап за влезот на Западен Балкан во Унијата. - Ни треба дефиниција за пристапувањето...