0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 10:11

Ознака: Жанин Анес

Моралес не може да учествува на идните претседателски избори во Боливија

Привремената претседателка на Боливија, Жанин Анес изјави дека поранешниот претседател на земјата Ево Моралес не може да се кандидира на кои било следни избори,...

Самопрогласената претседателка го искористи хаосот во Боливија

Уставниот суд го призна решението опозициската сенаторка Жанин Анес да ја преземе функцијата привремен претседател на Боливија. Таа синоќа во Сенатот се прогласи за...