-5.2 C
Skopje
17.1.2022 - 2:44

Ознака: еџу

Претседателот на ЏФМ оствари работна посета на Европската џудо-унија

Претседателот на Џудо-федерацијата на Македонија (ЏФМ), Владимир Трпаноски, беше во работна посета на Европската џудо-унија (ЕЏУ). На покана на претседателот на ЕЏУ, Сергеј Соловеичук,...