Ознака: Еј-би-си

Познати датумите за доделување на „оскар“ за три години

Американската телевизиска куќа Еј-би-си и Академијата за филмски уметности и науки ги објавија датумите за доделувањето на највисоката филмска награда „оскар“ за 2020 и...

Серијата „Розен“ на Еј-би-си укината поради расистички твит

Славната американска глумица Розен Бар (65) поради срамниот расистички твит остана без работа, а серијата со која се прослави и која го носи нејзиното...

„Дизни“ бесправно ги користел песните на Мајкл Џексон?!

Компанијата што управува со имотот на Мајкл Џексон ја тужеше продукцијата „Дизни“, бидејќи во нивната неодамнешна емисија „Последните денови на Мајкл Џексон“, емитувана на...