28 C
Skopje
23.9.2018 - 16:45

Ознака: ЕХФ

Гонзалес ќе подготвува алтернативи за секоја несакана ситуација

Во овие седумдневни подготовки ќе им дадеме шанса на некои од младите ракометари да ги покажат своите квалитети, за да бидеме подготвени на ситуации...

Нов рекорд – повеќе од 80 земји од светот пренесувале мечеви...

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека сезонава е поставен нов рекорд од 550.000 следбеници на Лигата на шампионите преку каналите на социјалните медиуми, со...

Русите со 12 интернационалци за подготовките во Скопје

Машката репрезентација на Русија на подготовките во Скопје (1-9 април), во т.н. недела на ЕХФ, ќе допатува со 18 ракометари, од кои 12 се...

Против Русија ќе се уигруваат варијанти за баражот со Романија

Повикав 19 ракометари затоа што сакав да вклучам што повеќе ракометари во оваа недела на ЕХФ и да ги видам нивните моментни можности. Главна...