31.5 C
Skopje
21.7.2019 - 15:48

Ознака: ЕХФ

ЕХФ скрои систем за повеќе одмор за ракометарите

Во 2017 година ЕХФ организира научна конференција на која стана збор за потребите на ракометарите, а ситуацијата се разгледуваше од експерти за спортска медицина....

Лесјак го сопре Еурофарм работник

Поразот од Хановер претставува добра лекција за тоа како и што треба да промениме во продолжението од натпреварувањето, вели тренерот на Еурофарм работник, Ѓорѓе...

Преку социјалните мрежи избрани најдобрите во ракометот лани

Во изборот организиран од ЕХФ гласаа над 67.000 луѓе преку Фејсбук, Твитер и Инстаграм, а победија Мортенсен, репрезентативец на Данска и член на Барселона,...

Ојлески: Хановер е фаворит, но ние ќе се бориме за нашата...

Еурофарм Работник утре му гостува на германскиот Хановер во 1-то коло од групната фаза на Купот на ЕХФ Со мечот против бундеслигашот Хановер (сабота, од...

Металург со мечот со Загреб тргнува во вториот дел од сезоната

Одработивме одлични подготовки во кои со силните меѓународни мечеви го збогативме искуството на нашиот тим и ја надградивме нашата игра, рече Брестовац, тренерот на Металург,...

Во ЛШ ќе играат само најдобрите 16 тима од Европа

Извршната комисија на Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги дефинира најавените промени во европските купови, кои ќе почнат со сезоната 2020/2021. Во машката Лига на...

Вестби и Колбахар вторпат во тимот на колото во ЛШ

Левото крило на Елверум, Александер Вестби, и пикерот на Левен, Јаник Колбахар, вторпат сезонава со својата игра ги одушевија ракометните стручњаци на ЕХФ и...

Вардар со најдобар трансфер, Металург со најмногу засилувања

Европската ракометна федерација (ЕХФ) направи ранг-листа на засилувањата на тимовите во паузата за репрезентативните активности. Трансферот на левиот бек Кристијан Дисингер од редовите на...

Лазаров во идеалниот тим од квалификациите за ЕП

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, според оцените на Европската ракометна федерација (ЕХФ), се најде меѓу најдобрите седум играчи по првите две квалификациски...

Вардар на четврто место меѓу десетте најдобри екипи според ЕХФ

ЕХФ ги соопшти рејтинзите за клубовите по една третина од групната фаза во Лигата на шампионите, а Вардар поради одличната игра се наоѓа на...