20.5 C
Skopje
25.8.2019 - 4:59

Ознака: ЕХФ

Селектиран најдобриот женски тим за сезоната 2018/19

Во пресрет на завршниот турнир во ракометната Лига на шампионките (ЛШ) во Будимпешта, Европската ракометна федерација (ЕХФ), според гласовите на повеќе од 26 илјади...

ЕХФ и навивачите ќе го избираат најдобриот тим

По осум натпреварувачки месеци и 196 одиграни меча, Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави имињата на играчите и тренерите што со својата игра и...

Македонија со нова можност за влез во дивизијата А на ЕП

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) уште еднаш ја доби довербата од Европската ракометна федерација (ЕХФ) за организација на ЕХФ-шампионат за ракометари до 18 години,...

По ЕП во Македонија, на шампионатите ќе играат 24 репрезентации

Извршниот комитет на Европската ракометна федерација (ЕХФ) на состанокот одржан во Копенхаген (Данска) го потврди проширувањето на Европското првенство (ЕП) за жени од 16...

Вечерва првото дерби Металург – Еурофарм Работник

Дуелот од второто коло од Суперлигата се игра од 18 часот, во салата „Автокоманда“ во Скопје Ракометарите на Металург и на Еурофарм Работник денеска ќе...

За европскиот првак одново нема директно место на ЕП

Актуелниот шампион Франција ќе игра во квалификациите за ЕП за жени во 2020 година. На денешната ждрепка Македонија ќе биде во третиот барабан Женската ракометна...

ЕХФ подели казни поради рекламни прекршоци

По првите две кола од квалификациите за ЕП 2020 ЕХФ изрече казни, меѓу другото, за неовластени промотивни материјали, неинсталирани билборди, отсуство на логото на...

Според ЕХФ, Вардар е шести фаворит

Во пресрет на осминафиналната нокаут-фаза во Лигата на шампионите (ЛШ), експертите и новинарите на Европската ракометна федерација (ЕХФ), слично како и пред почетокот на...

Симе Симовски ги построи репрезентативките

Македонската женска ракометна репрезентација вчера во салата „Автокоманда“ во Скопје го имаше првиот тренинг во рамките на неделата на ЕХФ, како прва фаза од...

Колбахар е најдобриот играч на групната фаза

Само пикерот на Левен четири пати беше сместен во тим на колото сезонава, а по три вакви признанија имаа Дибиров, Мирхол, Маласинскас, Пуховски и...