Ознака: ехф куп

Горење ги издржа налетите на Металург

Ракометарите на Металург не успеаја да ја надоместат негативата од првиот дуел против словенечкиот претставник Горење Велење (19-24), ремизирајќи 23-23 во Скопје, во вечерашниот...

Металург ќе се соочи со трикратниот словенечки првак во Купот на...

Металург го доби трикратниот шампион на Словенија, Горење Велење, за противник во третото коло од Купот на ЕХФ, како резултат на ждрепката за континенталното...

ЖРК Куманово го заврши учеството во ЕХФ Купот

Синоќа во спортската сала во Куманово ракометарките на Куманово во реванш-натпреварот од првото коло од европскиот ЕХФ Куп, натпревар што истотака го одиграа на...

Еурофарм Работник се пласира во групната фаза од ЕХФ-купот

Ракометарите на Еурофарм Работник во дебитантската сезона на меѓународна ракометна сцена се пласираа во групната фаза од ЕХФ Купот. Битолскиот тим беше поуспешен во...

Еурофарм е на чекор до групна фаза во ЕХФ-купот

По одличниот прв меч и предноста од 10 гола од дуелот со швајцарскиот претставник Берн, ракометарите на Еурофарм (победија со 29-19) со едната нога...

Македонските претставнички ги добија ривалите во Европа

Ракометарките на ЖРК Металург го добија својот противник во првото квалификациско коло од ЕХФ Купот. Вицешампионките на Македонија ќе имаат тежок предизвик против францускиот...