10.3 C
Skopje
13.5.2021 - 2:57

Ознака: „Ехо“

Ме импресионира кога човечката приказна е прикажана искрено

Рус Вакрилов, член на жирито на фестивалот „Ехо“ Рус Вакрилов е фотограф и снимател, со голем број експедиции и документарци за качување и скијање во...

Фестивалот на планински филм „Ехо“ стана меѓународен

Овие фестивали се посветени на промоцијата, збогатувањето и конзервацијата на планинската кинематографија. Алијансата до овој момент ја сочинуваа 25 фестивали на планински филм и...

ЕХО Фестивалот на планински филм станува член во Меѓународната алијанса за...

ЕХО-фестивалот на планински филм на почетокот на месецов стана член на Меѓународната алијанса за планински филм. На состанокот на Генералното собрание на оваа организација,...

Ехото на татковината

Дали си во татковината или си некаде далеку по светот, дење или ноќе, секогаш си во дослух со чувствата и копнежот по родниот крај,...

Историјата се повторува – почетоците на Имамоглу, исти како оние на...

Новиот градоначалник на Истанбул, Екрем Имамоглу, истакна дека неговиот триумф на изборите одбележува нов почеток, за време на синоќешниот победнички говор во неговиот партиски...

Планинскиот филм влезе на мапата на македонската култура

Игор Талевски, директор на „Ехо“ Филм со над 2.100 минути ќе биде прикажан во три киносали, одлични гости презентери, конкурси за најдобра планинска фотографија и...