Ознака: еуфорија

Еуфорија во Загреб по настапот на Брена со песната „Југословенка“

Поттикнати од концертот на Лепа Брена во Загреб, четворица хрватски генерали во пензија побараа од државните органи да се провери за секоја јавна личност,...

„Еуфорија“ дава нов поглед на наративот за созревањето

Актерката и пејачка Зендаја ја игра главната улога во серијата „Еуфорија“, која ќе се емитува секој понеделник во 21 часот на Ејч-би-о, а сите...

Одбојкарска еуфорија во Скопје

ЈОШКО МИЛЕНКОВСКИ (2) Откако Работнички Фершпед почна да настапува во Купот на ЦЕВ, салата беше претесна да ги прими сите љубители на одбојката. Миленковски имаше...

Еуфорија во Скопје, се слави победата на Вардар

На Плоштадот ,,Македонија” каде на видео-бим се следеше натпреварот од ракометното финале на Лига на шампиони во Келн, Германија, владее вистинска еуфорија. Ракометарите на Вардар...

Фудбалот тргна

По сѐ, Македонија останува на одличен пат кон ЕП 2020, не само поради бодовите или според пласманот во полуфиналето во Лигата на нациите, туку,...

Најчести подароци за празниците

Празничната еуфорија ги растрча граѓаните, па едни побрзаа да купат подароци, други да набават разновидна храна за празничната трпеза. Најважно од сѐ беше навреме да...

Еуфоријата за Турски тек е избрзана

Засега нема официјална одлука од компанијата „Газпром“ за дефинитивната траса на овој гасовод, пишуваат бугарските медиуми Еуфоријата околу опцијата вториот крак на гасоводот Турски тек...

Затегнато во Брисел, без еуфорија и во Македонија

Во атмосфера на затегнати односи меѓу земјите-членки, на првиот ден од самитот на НАТО во Брисел, Македонија ја очекува одлуката за поканата за членство,...