Ознака: Еуромакс ресоурцес

Додека мазохистички пимпламе со нашата иднина, неповратно ги губиме младите и...

Автор: Д-р Живко Груевски Младите луѓе во континуитет заминуваат од регионот и тоа веќе не е ударна вест во медиумите... Минимум еден од тројца млади...

Отворено писмо од Еуромакс Ресоурцес

Почитувани, Дозволете ни и во оваа прилика принципиелно да ги пренесеме изразите на почитување до граѓанското здружение „Здрава Котлина“ – Струмица, за реализираното легитимирање во...

Агресивните активисти и независните советнички листи за Струмица, Босилово и Ново...

Автор: Д-р Живко Груевски, директор за комуникации и односи со јавноста Еуромакс Ресоурцес Наместо кочничари на развојот заробени во оловниот облак исполнет со деструктивна енергија...

Компанијата Еуромакс и групацијата Трафигура донираа земјоделска механизација на членовите од...

Компанијата Еуромакс и групацијата Трафигура донираа земјоделска механизација на членовите од Слоуфуд Огражден. Жени фармери од општините Босилово и Ново Село добија донација земјоделска...

Време за акција и дела, а не за празни зборови и...

Живко Груевски, „Еуромакс Ресоурцес“ Граѓаните од подогражденскиот регион сакаат и бараат подобра инфраструктура, заштита и подобрување на животната средина, креирање услови за спорт, еко-туризмот, развој...

„Еуромакс ресоурцес“ изрази задоволство од одзивот на повикот за финансирање на...

„Еуромакс ресоурцес“ преку соопштение им се заблагодари на жителите на струмичкиот регион за предлозите и конструктивните идеи во рамки на „Повикот за финансирање проекти...

Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за хоспитализација на...

ЈЗУ Општа болница – Струмица го опреми Инфективното одделение со 25 нови болнички кревети со механизам и 25 сетови кислородни протокомери, кои претставуваат донација...

Донирана комора за ковид-19 тестирање во Центарот за јавно здравје Струмица

Центарот за јавно здравје во Струмица се опремува со комора со која ќе прави брза анализа на земените тестови за ковид-19 во својата лабораторија....

Неформално информативно дружење на Еуромакс ресоурцес со локалната заедница во Босилово...

Можностите за вработување и за соработка со локалното население и претприемачи беше во фокусот на неформалната информативна средба што се одржа во селото Банско,...